Wpływ sportu na twoją urodę

810

Regularne uprawianie sportu wpływa bardzo pozytywnie na nasz organizm, nie tylko w sferze naszej sprawności fizycznej, ale też w wypadku urody właśnie. Czym to się charakteryzuje? A o tym już opowiemy w naszym artykule – dlatego też, zapraszamy do lektury!

Wpływ sportu na twoją urodę

Przez sport, mamy większą ochotę na seks

Jeżeli pojawiają się u nas problemy z niskim poziomem libido, to pierwszym miejscem które odwiedzimy na pewno będzie internet – właśnie tam można znaleźć wiele artykułów na temat wpływu sportu na nasze libido – w większości z nich pojawia się informacja, że niska lub wręcz brak aktywności fizycznej może bardzo obniżać naszą ochotę na małe ,,aty-aty”. Jeśli mówimy zaś o drugiej stronie medalu (czyli przetrenowaniu się) to również może to doprowadzić do przemęczenia – co znacząco zmniejsza ochotę na igraszki z naszym partnerem. Dlatego też – powinniśmy zadbać o tak zwany ,,złoty środek” – (to nie tylko przyda nam się w sporcie, ale w każdej kategorii naszego życia, czy to są treningi, zakłady sportowe, nasze ulubione hobby, czy też praca) powinniśmy regularnie ćwiczyć – ale pamiętać o tym aby nie doprowadzić do przetrenowania organizmu – ani również do tego, że nie będziemy ćwiczyć wcale.

A co mówią o tym lekarze?

Na wpływ ćwiczeń fizycznych na organizm ludzki wykonano już setki badań. Osoby, które są aktywne ruchowo, stają się dla nas z miejsca bardziej atrakcyjne, więc pojawia się u nas większa chęć na igraszki w łóżku. Wiele badań wykazuje na to, że ruch wpływa korzystnie na pracę ludzkiego układu hormonalnego. Zdaniem naukowców ruch zwiększa ochotę na seks, jednakże tu pojawia się pytanie – jak to jest możliwe? Pozytywny wpływ sportu na seksualność człowieka wynika głównie z tego, że w czasie wysiłku fizycznego zmniejsza się poziom kortyzolu. Stres jest jednym z największych wrogów, który sprawia, że obniża się nasze pożądanie, a co za tym idzie, podczas zbliżenia odczuwamy mniejszą przyjemność. Stres jest naszym wrogiem w wielu dziedzinach naszego życia, w pracy – w życiu prywatnym, lub nawet podczas uprawiania naszego ulubionego hobby bądź też właśnie w naszym życiu łóżkowym.

5/5 - (1)