Najlepszy prezent dla kobiety – biżuteria

223

Biżuteria towarzyszy człowiekowi od niepamiętnych czasów. Początkowo wykonywana z kłów i kości słoniowej chroniła ludzi pierwotnych przed złymi mocami i pełniła funkcje religijne. Bogato zdobioną biżuterię nosili również kapłani, a kamienie z których wykonywane były te niezwykłe ozdoby miały pomagać w kontakcie z duchami. Co ciekawe pierwsza biżuteria była przeznaczona tylko i wyłącznie dla mężczyzn, a dopiero z czasem stała się ona prawdziwym symbolem kobiecości oraz najwspanialszym prezentem jakim można obdarować ukochaną kobietę.

Biżuteria jest najlepszym przyjacielem kobiety

Tysiące lat po stworzeniu pierwszej prowizorycznej biżuterii, wisiorki, korale i kolczyki wreszcie zawładnęły rynek jako kobiecy dodatek do codziennej (i nie tylko!) stylizacji. Kobiety z całego świata pokochały biżuterię i dziś nie ma chyba bardziej efektownego pomysłu na prezent niż elegancki pierścionek lub bransoletka. Sklep z biżuterią damską z łatwością znaleźć możemy na każdym rogu, a nawet w internecie nie mówiąc już o licznych reklamach w telewizji, których budżety nieraz sięgają setki milionów dolarów. 

Co czyni biżuterię tak wspaniałym prezentem?

„Diamenty są najlepszymi przyjaciółmi kobiety” – słynna piosenka i  slogan głoszony przez gwiazdę old hollywood Marilyn Monroe, która jak wiele innych kobiet tamtego okresu przyczyniła się do promocji biżuterii właśnie z dodatkiem tego kamienia. Co jednak czyni biżuterię tak wyjątkową, że została ona nawet głównym bohaterem piosenki? To właśnie dodatek biżuterii sprawia, że nawet najprostsza stylizacja nabiera niezwykłej elegancji i szyku. Ponadto każdy sklep z biżuterią damską doskonale wie, jak wielki zachwyt w oczach kobiety potrafi wywołać nawet najskromniejszy pierścionek – szczególnie jeśli towarzyszy mu słynne pytanie „Czy wyjdziesz za mnie?”

Moda biżuteryjna

Oczywiście jak w każdej dziedzinie sztuki również w świecie biżuterii występują pewne trendy, które dość często powracają do łask po wielu latach. Dobrym przykładem jest biżuteria w stylu vintage lub retro, szczególnie ta rzeczywiście pochodząca z lat 50 lub 60. Innym dość popularnym biżuteryjnym trendem są bransoletki lub naszyjniki w stylu minimalistycznym, które dzięki swojej klasie i prostocie świetnie nadadzą się na każdą możliwą okazję. W wyborze biżuterii warto jednak nie tylko kierować się panującą obecnie modę, ale również własnym gustem lub gustem osoby dla której właśnie kupujemy prezent, aby zakupiony dodatek mógł służyć przez wiele lat, a nie tylko przez jeden sezon.

Podsumowanie

Biżuteria przebyła długą drogę aby z prostych wisiorów z kości i muszli noszonych przez szamanów stać się bardzo istotną częścią naszego codziennego życia oraz naszej kultury. Dziś sklep z biżuterią damską znaleźć możemy prawie na każdym gu a niektóre modele wisiorków czy pierścionków są prawdziwymi dziełami sztuki jubilerskiej. Ponadto to właśnie biżuteria jest jednym z najpopularniejszych pomysłów na prezent dla ukochanej kobiety z okazji walentynek, urodzin czy… oświadczyn.

5/5 - (1)