Moda na lato – czyli jak kobiety ubierają się w lecie?

706

Jeśli mowa już o modzie, to trendy (a szczególnie w kobiecej modzie) zmieniają się nieprawdopodobnie szybko. Problem z ubiorem na wiosnę już za nami, więc prezentujemy więc wam ostatni krzyk mody, czyli co kobiety uwielbiają nosić w sezonie letnim!

Moda na lato – czyli jak kobiety ubierają się w lecie?

Letni sezon często się zmienia

Moda kobiet zmienia się bardzo szybko, jednakże wiele również zależy od tego, z jakiej subkultury dana kobieta pochodzi, z jakiej warstwy społecznej, jaki ma charakter etc. Nie da się przewidzieć całkowitego toku trendów modowych, jednakże z całą pewnością można powiedzieć że wiele kobiet w Polsce nie nosi ,,najnowszych rzeczy z wczorajszego wybiegu” z racji tego że zazwyczaj preferują one rzeczy na co dzień, które nie wyróżniają się aż tak mocno (no chyba że idą na randkę/wyjście z przyjaciółkami/imprezę). 

Jaki ubiór na lata preferują polskie kobiety?

Przede wszystkim są to na pewno przewiewne buty, oraz często cienkie bluzki wraz z akcesoriami. Po raz kolejny jednak – nie jest to opis do wszystkiego, co noszą kobiety w tym sezonie, ponieważ niektóre preferują na przykład chodzenie trampkach razem z krótką spódniczką, lub też nawet glany plus ciężka bluza. Wybór należy do was Panie.

Moda różni się w wielu miejscach

Wystarczy udać się do pierwszego, większego miasta, aby zauważyć, że moda kobieca w tych miejscach znacząco różni się od mniejszych miast oraz wsi. Najczęściej jest to spowodowane tym, że kobiety mają znacząco mniejszy dystans do przebycia, dlatego też jest to zazwyczaj ubiór lżejszy, oraz bardziej nastawiony na elegancję niż praktyczność.

Lato to najbardziej przebojowy sezon

Wiele kobiet uwielbia się ubierać przebojowo, szczególnie w lato. Przykłady nietuzinkowych kobiecych fasonów na lato możemy na przykład zobaczyć w Mediolanie, który jest uznawany za stolicę mody. Jednakże, co ciekawe, raczej rzadko kiedy nowe kroje przyjmują się w naszym kraju, z racji tego że owszem, nasze Polki starają się być modne, jednakże nierzadko musi być to połączone z praktycznością, lub też modą lokalną, ażeby nie odstawać ,,aż tak bardzo” od innych, ponieważ jeśli spojrzymy na to z boku, to często możemy się dopatrzeć powtórzeń, oraz pewnych uniwersalnych krojów w kobiecej modzie.

Lato to również sezon na bikini

Ostatnim krzykiem mody są również stickini (naklejki w miejscach intymnych, zamiast materiału), jednakże w naszym kraju to raczej się nie przyjęło. Nadal modne są standardowe kroje bikini, które nosi praktycznie każda kobieta, która w większości nie ma kompleksów na temat swojego ciała.

5/5 - (3)