Manekin tors – jak wykorzystać go w aranżacji sklepu?

355

Dzięki manekinom zakupy stały się łatwiejsze. Nie musimy już przymierzać ubrań, by znaleźć odpowiednie. Wystarczy, że zerkniemy na manekina, który prezentuje, jak dany element garderoby będzie wyglądał na określonej sylwetce. Właściciele butików mają do wyboru manekiny klasyczne, plus size, a nawet ciążowe. A co można powiedzieć o manekinach torsach?

​Manekin tors – kiedy się przydaje?

Manekin tors to idealne rozwiązanie do sklepów z bielizną. Nic tak dobrze nie wyeksponuje odzieży spodniej, jak ten rodzaj manekinów. Poza tym manekiny torsy świetnie sprawdzą się na sezonowych stoiskach z pamiątkami i koszulkami. Są lekkie, dlatego nie powinno być problemu z ich przenoszeniem. Poza tym łatwo je przebrać i zmieszczą się na każdej wystawie. Okażą się cennym elementem ekspozycji. Sam manekin tors zazwyczaj dostępny jest w wariancie headless, ale nie powinno być problemu ze znalezieniem wersji z głową. Warto tylko pamiętać, że w większości butików lepiej sprawdzają się uniwersalne modele, bez wyraźnych rysów twarzy. Dzięki temu nie sugerują, że dany element garderoby pasuje tylko do określonego typu urody.

​Manekin tors czy ekspozytor – co wybrać?

Na rynku znajdziemy nie tylko manekiny torsy, ale też ekspozytory. Doskonale nadają się one do ekspozycji akcesoriów. W sklepach z biżuterią lepiej sprawdzi się ekspozytor dłoni lub głowy. Jednak w większości butików odzieżowych wystarczający okaże się sam tors. Na pewno zajmie mniej miejsca niż manekin całopostaciowy, dzięki czemu zostanie więcej przestrzeni na przykład na przechowywanie towaru. Dostępne modele można sprawdzić na stronach takich jak https://sklep.moremannequins.pl/pozostale-manekiny-torsy.7. Znajdują się tam zarówno warianty casualowe, jak i vintage. Duży wybór pozwala dopasować najlepsze rozwiązanie do asortymentu. Niektóre modele lepiej sprawdzą się w butikach ze strojami kąpielowymi, a inne – z koszulami i marynarkami. Wystarczy wybrać odpowiedniego manekina, by uzupełnić aranżację swojego sklepu o to skuteczne narzędzie promocji.

4.9/5 - (8)