Jak wygląda dzisiejszy stereotypowy ideał kobiety?

736

Najlepiej będzie, gdy zaczniemy od tego, że nie istnieje coś takiego jak ,,ideał”. Wszystko zawsze ma swoje wady, oraz jeśli ktoś myśli, że może znaleźć idealnego partnera bądź partnerkę, to zapewne ma przed sobą obrazek. Jednakże zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn występują pewne kanony piękna. Jak więc w dzisiejszych czasach mają wyglądać ,,idealne kobiety”?

Jak wygląda dzisiejszy stereotypowy ideał kobiety?

Długie, piękne włosy

Naturalnie pierwsze co przychodzi na myśl większości ludzi, którzy wyobrażają sobie idealną kobietę to długie i piękne włosy, co do koloru, to najczęściej w modzie jest to blond. Naturalnie występuje tutaj wiele debat, czy powinny być one krótkie, długie, proste, kręcone etc. Jednakże najliczniej wybierane właśnie są długie, blond włosy jako idealne.

Piękna twarz

Wedle stereotypu, kobieta powinna mieć również ,,idealną” twarz, czyli prosty nos, brak trądziku, zmarszczek, czy przebarwień. Nie mówiąc już tutaj o złym ułożeniu kości, bądź też zbyt wielkiej odległości oczu od siebie. Naturalnie z racji tego że nikt nie ma idealnych genów, to nie ma raczej możliwości, aby większość kobiet mogła by być uznana za ,,idealne”.

Szczupłe, lekko muskularne ciało

Uprawianie sportu wpływa na naszą urodę. W dzisiejszych czasach wiele otyłych ,,Pań” stara się również ośmieszyć ten stereotyp, że kobieta powinna być szczupła. Z jednej strony, nikt nie powinien być zbyt chudy, jednakże z drugiej strony pamiętajmy o tym, że zbyt otyła kobieta to również nie jest okaz zdrowia, wystarczy pomyśleć tylko o takich chorobach jak cukrzyca, miażdżyca, czy chociażby reumatyzm spowodowany nadmiernym obciążeniem organizmu tłuszczem. W przypadku stereotypowego ideału, kobieta powinna posiadać szczupłe ciało, z lekkim zarysem mięśni na brzuchu oraz plecach.

A co z cechami ,,erotycznymi”?

W tym wypadku są dwie ,,szkoły” myślenia. W pierwszym, jest to oczywiście, im więcej, tym lepiej, czyli im większe piersi oraz tyłek ma kobieta, tym lepiej. W drugim przypadku, powinna ona być proporcjonalna, czyli jeśli jest szczupła, to jej piersi oraz 4-litery nie są nieproporcjonalnie większe.

Szerokie biodra

W tym wypadku opinia jest raczej zdecydowanie jednogłośna. Idealna kobieta powinna mieć szerokie biodra, z racji tego że w naszym zwierzęcym umyśle, wydaje nam się, że im szersze biodra ma kobieta, tym zdecydowanie jest lepszą kandydatką do rodzenia dzieci. Jednakże gdyby to tylko od tego zależało, to wiele kobiet by wręcz było ostracyzowanych, tylko z tego powodu, że nie mają aż tak szerokich bioder.

5/5 - (1)