Jak ludzie robią zakupy podczas pandemii?

808

Aktualnie na całym globie, większość osób żyje w strachu, globalna gospodarka ubożeje, a to wszystko z powodu Chińskiej propagandy oraz dezinformacji. Jednakże odchodząc od tematów politycznych, jak taki stan rzeczy wpłynął na normalnych ludzi? Jak robią oni zakupy w czasie pandemii?

Jak ludzie robią zakupy podczas pandemii?

Na początku – był papier toaletowy

A następnie płyn do dezynfekcji rąk. Żarty żartami, ale w początkowych fazach kwarantanny wiele spanikowanych osób z jakiegoś niewytłumaczalnego powodu rzuciła się na papier toaletowy, wykupując praktycznie wszystko, co tylko przychodziło w rolce. Jest to o tyle dziwne, z racji tego, że COVID-19 nie ma nic wspólnego z układem pokarmowym, ponieważ ta chińska grypa atakuje jedynie płuca. Mimo to, w większości ludzie rzucali się na papier, oraz wszystkie produkty, które służyły do dezynfekcji powierzchni oraz rąk.

Tylko potrzebne rzeczy

Niestety, ale w kwarantannie nie ma lekko – sporo osób pracujących w sektorze usługowym oraz gastronomicznym praktycznie straciło pracę na kilka miesięcy. Dlatego też większość osób, w czasie pandemii kupuje mniej i oszczędza pieniądze. Wszyscy praktycznie przestali kupować produkty, które sprawiają, że życie staje się wygodne, a w większości zakupy stawały na produktach, które są tylko niezbędne do życia. Przez pewien czas, w sklepach również brakowało produktów takich jak ryż, czy konserwy, ponieważ spanikowana ludność rzuciła się do sklepów.

Jak wygląda sytuacja teraz?

Sytuacja w maju znacznie się poprawiła, z racji tego, że mimo iż nasz rząd totalnie sobie nie poradził z aktualną pandemią, luzuje się obostrzenia po protestach przedsiębiorców. 18.05 zostały otwarte punkty gastronomiczne, więc możemy poniekąd wrócić do normalnego funkcjonowania, wraca również możliwość robienia w miarę normalnych zakupów, niedawno zostały otworzone galerie handlowe, chociaż liczby odwiedzających klientów w tym sektorze są nadal całkiem niskie, więc nie powinniśmy się nastawiać na to, że w najbliższych dniach Polacy rzucą się do sklepów. Póki co jeszcze jesteśmy na tym etapie, gdzie wszyscy stracili zaufanie do rządu, oraz tak naprawdę czekają, na poprawę sytuacji

Kiedy wróci ,,normalność”?

W miarę pisania tego artykułu, w USA odbywają się już pierwsze udane testy szczepionki na COVID-19 na ludziach. Eksperci przewidują, że jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to najszybciej w trzecim kwartale roku 2020 będziemy mogli pozbyć się tego wirusa, i wrócić do normalnego funkcjonowania w naszych społeczeństwach.

5/5 - (2)