Dlaczego tak wiele osób stara się teraz oszczędzać na zakupach jak tylko może?

693

Każdy rozsądny człowiek powinien mieć zawsze pochowane kilka ,,groszy” na wypadek kiedy pojawi się problem, który będzie od niego wymagał sięgnięcia głębiej do kieszeni. Jednakże dlaczego akurat teraz tak wiele osób stara się oszczędzać na siłę?

Dlaczego tak wiele osób stara się teraz oszczędzać na zakupach jak tylko może?

Koronawirus głównym powodem ,,przymusowego zaciskania pasa”

Nic dziwnego, w końcu nie da się ukryć tego, że koronawirus wielu osobom mocno walnął po kieszeni. To oczywiste, że miesiąc w miesiąc nie odłożymy takiej samej ilości pieniędzy, możemy przecież mieć lepszy okres, w którym damy radę zaoszczędzić więcej pieniędzy, ale też i gorszy w którym nie odłożymy ani grosza. Dlatego też nic dziwnego, że zakupy podczas pandemii również zostały ograniczone do najpotrzebniejszych rzeczy. Ważne jednak, aby z każdej wypłaty postarać się odłożyć choć parę groszy, bo jak mówią eksperci ważne jest to, aby wyrobić w sobie nawyk oszczędzania. To dobry nawyk, ponieważ przydaje się w każdym aspekcie życia, szczególnie jednak kiedy prowadzimy sklep internetowy. Jednocześnie, aby nie zniechęcić się długim procesem, jakim jest oszczędzanie, warto podzielić to zobowiązanie na kilka etapów na przykład pierwszy etapem może być zaoszczędzenie dwóch-trzech tysięcy, przeznaczonych na niespodziewane wydatki (na przykład zatrzymanie handlu z powodu epidemii) Dzięki temu uda nam się wyrobić w sobie nawyk oszczędzania, przez co będziemy mogli spać spokojniej i w razie czego będziemy w stanie utrzymać nasz biznes w stanie operacyjnym na tyle, aby zły czas przeminął.

Ile średnio można zaoszczędzić na zaciskaniu pasa?

Tak naprawdę im więcej zaoszczędzimy tym lepiej, ale te kwoty nie powinny być niższe od dwukrotności naszych miesięcznych obrotów. Byłoby bardzo dobrze, gdyby każdy zajmujący się e-biznesem mógł mieć do dyspozycji taką kwotę, lecz pomnożoną aż o dwa. Jednakże większość przedsiębiorców taką gotówkę może gromadzić całe życie a jednak nici z tego. W przypadku przeciętnych obrotów warto jest pomyśleć nad systematycznym gromadzeniem środków wymiarze choćby podstawowych miesięcznych wydatków razy trzy. Zaliczymy do nich wszelkie opłaty typu czynsz, opłaty za wodę i tym podobne.

Dlaczego powinniśmy zacząć oszczędzać – ale z głową?

To proste – ponieważ nie warto jest przycinać na rzeczach, które są niezastąpione i działają dobrze, a w przypadku zastosowania zamiennika po prostu będziemy mieli spory problem. Mowa tutaj o takich rzeczach jak części zamienne do samochodu, bądź na przykład buty. W przypadku kawy, możemy pozwolić sobie na przyoszczędzenie i kupno lekko tańszego produktu, czyż nie?

Źródło : https://najlepszeiq.pl/

5/5 - (1)