Dlaczego kobiety dbają o siebie tylko przed ślubem?

770

Każdy mężczyzna, który chce związać się z kobietą na stałe obawia się tego scenariusza, podczas gdy jego żona z pięknej, zadbanej i mądrej jak na zdjęciach ślubnych staje się niedbała oraz niechlujna. Wiele facetów również nie rozumie, dlaczego też tak się dzieje. Dlatego też, dziś wam to wyjaśnimy!

Dlaczego kobiety dbają o siebie tylko przed ślubem?

Kobiety w stałym związku czują się ,,bezpieczne”

Wiele pań po ślubie przestaje dbać o siebie, gdy w takim związku czuje się pewnie i bezpiecznie, jednakże takie postępowanie jest dość łatwe do wytłumaczenia. Kiedy kobieta poznaje swojego kandydata na męża robi co może, żeby go zwabić i zdobyć. Ponieważ faceci są wzrokowcami kobiety starają się zadbać przede wszystkim o stronę wizualną, czyli wygląd, to oczywiście panie wyglądają jak ideał kobiety. Jednakże już po ślubie, gdy kobieta poczuje się pewnie, nabiera przekonania, że jest kochana i ceniona przede wszystkim za zalety charakteru, a nie wygląd. Wtedy często też przestaje dbać o swój wygląd zewnętrzny.

Takie postępowanie sprawia, że związki najczęściej się rozpadają

Zaniedbywanie wyglądu po ślubie może przynieść poważne konsekwencje, nawet w najbardziej udanym związku. Dla jego dobrej kondycji niezbędna jest bowiem pożądanie z obu stron – ponieważ jeśli jedna z nich po prostu przestanie mieć ochotę być w takim związku, to po prostu zacznie szukać sobie ,,pocieszenia” gdzie indziej – przez co związek może się rozpaść – a wyjść za mąż można tylko raz. Naturalnie ślub cywilny istnieje, ale ksiądz drugi raz ślubu nie udzieli.

Jak zasugerować partnerce, by zaczęła o siebie dbać?

W wielu przypadkach dobrym rozwiązaniem jest szczera rozmowa, która wymaga jednak od mężczyzny dużo taktu i dyplomacji, ponieważ nieumiejętnie przeprowadzona konwersacja pełna zarzutów czy oskarżeń może przynieść efekt odwrotny od zamierzonego, a przecież nikt nie chce, aby związek się rozpadł tylko poprzez kilka słów czyż nie?

Warto przy tym również zastosować sprawdzone sztuczki, kupić partnerce ładne ubrania czy seksowną bieliznę albo razem zapisać się na siłownię. Ponowne uwiedzenie naszej kobiety również w tym może pomóc. Czasem wystarczą drobne, miłe i zaskakujące gesty. Zrób partnerce rano śniadanie, wyciągnij ją gdzieś bez okazji. Trzeba walczyć z rutyną i schematami, w czym pomoże kurs nurkowania albo spontaniczna wycieczka w piękne miejsce. W końcu każdy udany związek wymaga sporo pracy, oraz dbania o to, żeby obie strony były z niego zadowolone. Nie da się być w związku, przy którym nie musimy robić nic, a będziemy dostawać wszystko to, co sobie tylko wymarzymy.

5/5 - (1)