Czy zakupy w internecie podczas epidemii koronawirusa to dobry pomysł?

738

Nie da się ukryć, że zakupy online w czasie kwarantanny to dobry sposób na to, aby kupić to co nam jest potrzebne, nie mówiąc o tym, że popularne sklepy internetowe najczęściej posiadają produkty jeszcze tańsze od sklepów stacjonarnych, dlatego iż pomijamy prowizję sklepu. Ale czy robienie zakupów online w czasie kwarantanny jest dobrym pomysłem??

Czy zakupy w internecie podczas epidemii koronawirusa to dobry pomysł?

W sklepach online nie ma tłoków

Oficjalne media podają, że powinniśmy unikać zatłoczonych miejsc. Szczególnie takie sytuacje są widoczne podczas dzisiejszej kwarantanny, chociaż ciężko tu nie wspomnieć o toaletowej panice. Dlatego tez zamawianie rzeczy online może nam pomóc w ominięciu głupoty ludzkiej, oraz zrobienie zakupów na spokojnie, w zaciszu własnego domu. Co ciekawe, niektóre firmy za drobną opłatą, są w stanie dostarczyć nam nasze codzienne zakupy wprost do naszego domostwa, więc nie musimy się również martwić o to, żeby ruszać się gdzieś z własnych czterech ścian. Aktualnie to tak naprawdę jedyna pewna opcja na zakupy, która ogranicza ryzyko zakażenia koronawirusem.

Czy zakupy online mogą mieć też swoje minusy?

Oczywiście że tak, ponieważ przecież są sklepy online, które starają się wykorzystać nasze nieszczęście, bądź też osoby na takich portalach jak e-bazar z nazwą zaczynającą się od ,,a” które na przykład starają się sprzedać nam sprzęt medyczny za naprawdę wyśrubowane kwoty, bądź też zdarzają się sytuacje, gdzie na towar będziemy czekać przez naprawdę długi okres czasu, z racji zawalenia linii tranzytowych przez wzmożoną ilość zamówień internetowych.

Zakupy online są wygodne

Ogromną zaletą sklepów internetowych jest to, że zakupy tak naprawdę możemy zrobić wszędzie – czy to właśnie siedzimy na toalecie, mamy przerwę w pracy, czy też jesteśmy w drodze do domu. Dzięki temu, że możemy zrobić zakupy w internecie w każdym miejscu na ziemi stało się to bardzo wygodną opcją, z którą tak naprawdę sklepy stacjonarne (które są aktualnie zamknięte) nie mają szans konkurować.

Niższa cena zakupów

Tak jak wcześniej wspominaliśmy, kolejną zaletą robienia zakupów w internecie jest to, że pozwalają one na zrobienie zakupów często też w niższych cenach, niż normalnie w sklepach na miejscu. Nikt chyba nie lubi wydawać więcej, dlatego też zakupy online przyciągają coraz więcej osób

Bezpieczna opcja na zakupy

Dzięki temu, że nasze towary możemy zamówić na przykład do paczkomatów, eliminujemy tak naprawdę potrzebę na kontakt z drugą osobą, nie mówiąc już o tym, że dzięki temu możemy odebrać naszą paczkę nawet w środku nocy, kiedy nikogo nie ma na ulicach.

Brak kontaktu z obsługą sklepu

Czasami może zdarzyć się tak, że obsługa sklepu może zachowywać się w sposób lekceważący, lub też w jakiś sposób nieprzyjemny dla nas. Naturalnie biznes, aby się utrzymać, powinien operować według zasady ,,nasz klient – nasz pan” jednakże wiele firm powoli o tym zapomina. Na szczęście w przypadku usługi online – nie musimy z nikim rozmawiać, ponieważ tak naprawdę jedyne co robimy to klikamy na pożądany przez nas towar, wrzucamy go do wirtualnego koszyka a następnie opłacamy zamówienie.

5/5 - (1)