Aktualne trendy w nastoletniej modzie

856

Jeśli mowa już o modzie, to trendy (a szczególnie u nastolatków) zmieniają się nieprawdopodobnie szybko. Jednakże co ostatnio jest modne wśród nastolatków? Tego dowiecie się za moment!

Aktualne trendy w nastoletniej modzie

Wszystko zależy od subkultury

Moda wśród nastolatków zmienia się bardzo szybko, jednakże wiele również zależy od tego, z jakiej subkultury dany nastolatek pochodzi, z jakiej warstwy społecznej, jaki ma charakter etc. Nie da się przewidzieć całkowitego toku trendów modowych, jednakże z całą pewnością można powiedzieć że wiele nastolatków w Polsce nie nosi ,,najnowszych rzeczy z wybiegu” z racji tego że zazwyczaj preferują one rzeczy na co dzień, które co prawda wyróżniają się, ale nie są również jakoś wyjątkowo kosztowne.

Jaki ubiór na wiosnę preferują Polscy nastolatkowie?

Przede wszystkim są to na pewno trampki, oraz najczęściej bluzy wraz z jeansami bądź ,,rurkami”. Po raz kolejny jednak – nie jest to opis do wszystkiego, co noszą nastolatkowie w tym sezonie, ponieważ niektóre preferują na przykład chodzenie trampkach razem z cienką bluzą, lub też nawet glany plus ciężka zimowa kurtka. Wszystko zależy od tego, co akurat lubią nosić.

Moda w dużych miastach

Wystarczy udać się do pierwszego, większego miasta (na przykład Warszawa, Katowice), aby zauważyć, że moda w tych miejscach znacząco różni się od mniejszych miast oraz wsi. Najczęściej jest to spowodowane tym, że nastolatkowie mają znacząco mniejszy dystans do szkoły, dlatego też jest to zazwyczaj ubiór lżejszy, oraz bardziej nastawiony na ,,miejskość” niż praktyczność.

Czego możemy się spodziewać po nastoletniej modzie w przyszłym sezonie?

Jeśli chodzi o ten sezon modowy, to przede wszystkim królują tu buty, których design nawiązuje do estetyki dzieci lat 90. Nastolatki dostały przysłowiowego ,,fioła” na punkcie trampek i nic nie wskazuje na to, żeby ta dobra passa tego obuwia miała przeminąć w ciągu następnych kilku miesięcy. W trendach są również glany. A co możemy powiedzieć o reszcie ubioru?

Dodatki

Częstym dodatkiem w wypadku nastolatków są słuchawki, niekiedy są to małe i zgrabne modele od pana którego nazwisko po Polsku brzmi ,,praca”, lub też wielkie i bardzo głośne słuchawki nauszne. W przypadku patologicznej młodzieży mogą to być czapki z daszkiem, łańcuchy bądź też torby plastikowe w relacji do plecaków, które normalna młodzież nosi. Słuchanie głośnej muzyki przez telefon to również domena takich osobników, nie mówiąc już o akcesoriach adidasa – takich jak kołczan, bądź też torba treningowa tejże marki.

5/5 - (1)